LPG KABLO

Yedek Parça Tedariği Olmaması

'Hyundai'den Şikayetler / Talepler / Teşekkürler' forumunda MAERKEK tarafından 27 Eylül 2023 tarihinde açılan konu

1. Vale0

Vale0 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    186
    Ad Soyad:
    Selim
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.4 MPI (2008-2014)
    İşin özü aslinda montaj fabrikalarinda yan sanayi yonetimi şöyle calisir,

Yillik belli peryotlarda anlasmali yan sanayiler, ana marka icin parca uretir..
    Burada adet durumuna göre anlasma yapilir.
    Bu uretilen parcalarin çoğu montajda kullanilir.
    Ayni sekilde servisler yonetimi icin de fabrikaya talep bildirilir.
    Lakin burada yan sanayi minimum 100 bin adet, 500 bin adet vs gibi alt sınır ile uretim yapar.
    Gelen talep 50-60 bin vs ornegin kalirsa kalan 40 bin adetin de ucreti istenir...

Savunmuyorum ayni şey heryer de var,

Ornegin son gunlerde bazi urunlerin elektronik aksami sipariş usulü uretilir, lakin kasa gövde gibi kaba aksamlari verilmez. Zaten hammadde vs sıkıntilar var, bide sac govde aksam yerine tamir olabilecek iç tertibati verilir. Musteri kasa isterse red edilir.Aksesuar isterse red edilir. Ana parçalar tedarik ediliyor. Tedarik oncesi uzun terminler oluyor. Herkes den gelen talep 6 ayda yada senede 1 kez bu iş icin toplanip uretiliyor. Musteriye de soylenir. Zaten urunler teslim edildiginde kritik parcalar soyleniyor sanayi urunleri oldugu icin bazi isletmeler yedek aliyor, almayanlar 6 ay 1 sene parçalarin uretimini vs bekliyor.

Sektor bazli degisiyor ama muhtemelen 10 yili geçtiği için umursamiyorlardir...

MAERKEK ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  2. O. Uygur

O. Uygur Kayıtlı Üye Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    220
    Ad Soyad:
    Uygur
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Katılıyorum ülkemiz ekonomik olarak sıkıntılı sıfır arac almak hayal bir alan bir adette devlete almakta 25 30 yaşında araçlara biniyoruz parça bulmakta ise yan sanayiden başka çıkar yol kalmıyor onlarda hem pahalı hemde kalitesiz olunca biz tüketiciler zorlanıyoruz abd de 50 60 yıllık araçların parcalari kolaylıkla temin ediliyor hatta teknolojik olarak değişim yapmak isterseniz kit leri dahi bulunabiliyor sıkıntısız ben 2001 accent icin orjinal sag çamurluk yetkili serviste bulamamıştım

MAERKEK bunu beğendi.
  3. MAERKEK

MAERKEK Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,014
    Ad Soyad:
    Mehmet Ali
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    10 yılı geçtiği için umurlarında değil.

4. MAERKEK

MAERKEK Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,014
    Ad Soyad:
    Mehmet Ali
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Bu gerçeği kabul etmezler çünkü sıfır araç satışları halen yüksek

5. Sckaraoglu

Sckaraoglu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    41
    Ad Soyad:
    Sedat Cem Karaoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Tucson (2004-2009)
    Benim tucsonun güneşlikteki aynayı açan kapak kırılmıştı komple güneşlik olarak çokta acaip olmayan bir rakama başakşehirdeki Atatürk sanayide çıkmacıdan bulmuştum

MAERKEK bunu beğendi.
  6. DoktorÇeyreği

DoktorÇeyreği Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    377
    Ad Soyad:
    Alp
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    Artık tüm üreticiler (beyaz eşyasından, elektroniğine, otomobilinden giyimine) ömürlük malzeme üretmiyor; eskisin ve yenisi alınsın istiyor, tamir ve parça değişimi ürünün kendisinden pahalıya sunuluyor.

Son düzenleme: 3 Ekim 2023
    onurforces ve MAERKEK bunu beğendi.
  7. MAERKEK

MAERKEK Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,014
    Ad Soyad:
    Mehmet Ali
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Alabilsek araç alabilsek . Hyundai Era'ya kullanıcı neden biner ? Sorunsuz bakın bakıma masraf edersin. Yakıtı lpg'li 50 litre 530 km yol gitmiş geçen . Benzinde gitsen cebinden çıkacak rakam uçuyor . Vergi sigorta en alt limitte en ucuzu ödüyorum . Niye satıp 2.el başka bir araç alayım? Şimdiki sıfırları da biliyoruz liste başı araçlar donanım konfor fakiri . İ20 falan alınmaz . Tucson 4*4 falan alacaksın zaten onu alacak kadar zengin olsam bu başlık olmazdı.

8. DoktorÇeyreği

DoktorÇeyreği Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    377
    Ad Soyad:
    Alp
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    Öyle bir durumdayız ki, öyle hiçbir şeyimiz yok ki.. Başkasının normali bizim için "üst kalite", başkasının kalitelisi ya bize gelmez ya da gelse alınamaz pahalılıkta.. Elin oğlu arabayı sadece alıp A noktasından B noktasına gitmek için kullanırken biz nasıl uygun fiyata gideriz derdini düşünmekten helak oluyoruz. Avrupalının yüzüne bakmadığı arabalara (lütfen kimse yanlış anlamasın, ben de aynı aracı kullanıyorum) ulaşabilmek için bile debeleniyoruz resmen. O kadar haklısınız ki, bu durumdan öyle yoruldum ki...

MAERKEK bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş