LPG KABLO

Merhaba Hyundai Ailesi

'Tanışma' forumunda Baryshx tarafından 5 Mayıs 2024 tarihinde açılan konu

1. Baryshx

Baryshx Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    Barış
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.4 MPI (2014-2020)
    Herkese merhaba Barış ben, Eskişehir'den. 1 ay önce 2015 İ20 1.4 otomatik ile aranıza katıldım.

Hemen şunu sorayım. C sınıfı otomatik almayı düşünüyordum ama param yetmediği için sorunsuz motor ve şanzımanlı bir B sınıfı alıyım, 2-3 yıl sonra satarım diye düşündüm. Ayrıca, ev alma durumları da var, satması kolay olan bir araç istedim.

Aldığım İ20 lpgsiz, benzinde 7, 7.5 arası dolaşıyor. Daha çok 7.1, 7,2 ve 7,3 arası yakıyor. Millet nasıl 9-10 litrelere çıkıyor hayret, yorumlarda görüyorum. Ben zorlasamda 7.5'i geçmiyor. Eskişehir düz şehir genelde, yoğun trafikte yok. Ayrıca, sakin ve devirli kullanırım. Palio 1.6, 32 litre lpg ile 450 km yapıyordum şehiriçi, oradan düşünün kullanışımı.

Lpg taktırsam 17000 civarı, bu parayı 3 yıl akaryakıta versem daha iyi diye düşünüyorum. Birde lpg sorunları ile uğraşmayayım diye düşünüyorum. Zaten, yılda 10bin km'den fazla yapmıyorum. Ne dersiniz?

Son düzenleme: 5 Mayıs 2024
    KAFKAS TÜRKÜ bunu beğendi.
  2. O. Uygur

O. Uygur Kayıtlı Üye Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    214
    Ad Soyad:
    Uygur
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Lpg motorun ömrünü çalar benzin yaşatır çok fazla kullanılmıyorsa bulunduğunuz yerde trafik yoksa benzine devam benim bulunduğum yerde trafik yok yokuş yok bende benzin arttıkça lpg düşündüm artı ve eksiklerini göz önüne aldım benzinde kaldım karar sizin

3. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,071
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    hoşgeldiniz, arabayla yılda çok km yapmıyorsanız lpg'siz devam edilebilir.
    sonuçta ekonomik yapmak için takılıyor, benzine verdiğiniz para sizin için büyükse lpg her türlü mantıklı. çünkü lpgnin açtığı arızalar da bir şekilde giderilir.

Baryshx bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş