LPG KABLO

Hyundai Nadir Emniyet Kemeri Cıvata Kapağı 88811-22000 Ve Nadir Bagaj Menteşe Kapağı 81285-28000

'Kendin Yap - Do It Yourself (DIY) Uygulamaları' forumunda MPE tarafından 31 Mayıs 2023 tarihinde açılan konu

1. MPE

MPE Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    437
    Ad Soyad:
    Celal
    Yaşadığınız Şehir:
    -Türkiyede Yaşamıyorum
    Araç Modeli:
    Accent Milenyum 1.3 (2000-2003) LC
    H100 minüste milenyumdakine benzeyen cıvata kapağı oluyor. Bunun emniyet kemeri üstü milenyum arka emniyet kemeri üstüne de benziyor. Ben metal versiyonları var sanıyordum. Bazı milenyumlarda da öyle oluyor sanırım. Bu kapağın bulunabileceğini sanmıyorum. Aynı parça mı bilmiyorum
    Büyük ihtimal servisten bulunmaz. Aynı modelin parça kataloğunu bulamadım. 1993 model çıkıyor. Onda da ön emniyet kemeri kısmında aradığım türden bir şey gösterilmiyor. Benzer olarak H100 kamyonetteki ön emniyet kemeri üst kapağından çıkma bulmak isterim.[​IMG]

2. MPE

MPE Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    437
    Ad Soyad:
    Celal
    Yaşadığınız Şehir:
    -Türkiyede Yaşamıyorum
    Araç Modeli:
    Bu ön emniyet kemeri üst kapakalrından bu konuda bahsetmedim sanırım. Üstleri yarılmış ve ufalanmaya başlamış. Kırık olduklarına eminim ama sökemedim bir türlü. Bunları değiştirmek istedim. H100 kamyonet emniyet kemeri üst cıvata kapağını bulamadım ve benziyor. Türkiye'ye bile gelmemiş. Uyarsa bunu takardım ve takmadan önce üst kısmı bıçakla traşlardım. Sadece H100'den tek farkı arka tarafın birleşim yerinin biraz boşluklu kalması olurdu. Starexin siyah kapağı da katalogta var. Büyük ihtimal üst ucu yoktur. Milenyumda böyle bir parça gösterilmemiş. Çıkma H100 kapağı bulmak isterdim. Türkiyede Hyundai parçaları sıkıntı olabiliyor. Zaten bazı eski parçalar tam kullanılmış oluyor ve daha kullanılmıyor. Yeni bir parçayı da sıfır bulmak hayal oldu.

3. MPE

MPE Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    437
    Ad Soyad:
    Celal
    Yaşadığınız Şehir:
    -Türkiyede Yaşamıyorum
    Araç Modeli:
    Konuyu mezardan çıkaracağım kusura bakmayın. Hortlatmak demek istedim. Yeni H100 kamyonetlerin milenyum kasa Accente uyma ihtimali yüksek bir plastik terim parçasını arıyorum. Ön emniyet kemeri üst kapağı. Bu parça serviste temin edilmiyor ve piyasada yok gibi. Kapılarında yepyeni bebek H100 kamyonetler var. Bu parçayı çıkma da bulamadım. Milenyum modeli güncel parçalarla kondisyonunu koruması zor ağır nostalji bir modeldir. Bazı emniyet kemeri ve bagaj menteşe kapakları yeni modellere uyuyor ve üretilmelerini ve kullanılmalarını isterdim. Nadir parçalar ama onlar bir şey değil. Aşırı ufalanan ve üst birleşim yerinden kırılan emniyet kemeri kapakları için oradaki eksiği kapatmak istiyorum. Yumurta kasa ve Starexin kataloğunda da öyle bir parça var. Milenyumda gösterilmemiş. H100deki çok benziyor ve üstü birleşik değil. Buna başka ihtiyacı olanlar da olacaktır. H100 kamyonet 2004 yılından beri var ve Era kasa Accente benziyor ve yepyeni modelleri mevcut. Dışarıda milenyumdan çok H100 vardır bence. Yeni güncel bir model olduğu için o parçanın piyasada olması gerektiğini düşündüm. Hyundai iletişim formunu doldurmuştum. Bir gelişme olmadı.[​IMG]

MAERKEK bunu beğendi.
  4. MPE

MPE Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    437
    Ad Soyad:
    Celal
    Yaşadığınız Şehir:
    -Türkiyede Yaşamıyorum
    Araç Modeli:
    Bundan takılırsa üstü azıcık boş kalır gibi o kadar.[​IMG]

MAERKEK bunu beğendi.
  5. MPE

MPE Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    437
    Ad Soyad:
    Celal
    Yaşadığınız Şehir:
    -Türkiyede Yaşamıyorum
    Araç Modeli:
  6. Lions_in_A_Cage

Lions_in_A_Cage Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2,104
    Ad Soyad:
    Yusuf Türkarslan
    Yaşadığınız Şehir:
    27-GAZİANTEP
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    3D yazıcılarla bu tür bulunmayan parçaları çıkaran yerler var interneten araştırabilirsiniz

MPE bunu beğendi.
  7. MPE

MPE Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    437
    Ad Soyad:
    Celal
    Yaşadığınız Şehir:
    -Türkiyede Yaşamıyorum
    Araç Modeli:
    Sağ olun. Araştırıp bir tane bulmuştum. Elimdeki parçanın iki tırnağı da kırık. Köşeleri de çok ufalanmış. Hatları hiç belirgin değil. Diğer ihtiyacım olan plastikleri bir gün bir araya getirince topluca çoğalttırmak isterim. Bu parçayı sıfır ya da çıkma bulmayı uygun buluyorum aslında.

8. Lions_in_A_Cage

Lions_in_A_Cage Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2,104
    Ad Soyad:
    Yusuf Türkarslan
    Yaşadığınız Şehir:
    27-GAZİANTEP
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Diğer taraf sağlamsa onu gonderirseniz bilgisayarda simetrik olarak ters çevirip diğer parçaya ceviriyorlar bulamazsaniz en sin care artık

MPE bunu beğendi.
  9. MPE

MPE Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    437
    Ad Soyad:
    Celal
    Yaşadığınız Şehir:
    -Türkiyede Yaşamıyorum
    Araç Modeli:
    Bir de iki tane plastik parçanın yeni modellere mükemmel uyumunu uğraşıp araştırmıştım. Araştıran yoktu çünkü. Merak da etmiştim. Burada bir konuda bahsettim. İlgililere öneri olarak iletilmesini çok isterim. Yeni H100 kamyonete milenyumun bilinmeyen emniyet kemeri cıvata kapağı mükemmel uymuştu. Hyundai bunları yeni modellerinde kullanıp piyasaya sürerse mükemmel olur. Yeni modele takmaya değer parçalar. Kendim hepsinden bir örnek bulup çoğalttırsam güzel olur. Yine de ilgililerin bundan haberdar olmasını istiyorum. Bunlar güncel parça olmadığı için olmasa da olur ama olursa iyi olur.https://www.hyundaiclubtr.com/konu/...nadir-bagaj-mentese-kapagi-81285-28000.52510/

10. MPE

MPE Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    437
    Ad Soyad:
    Celal
    Yaşadığınız Şehir:
    -Türkiyede Yaşamıyorum
    Araç Modeli:
    Bunları Hyundaiyi arayıp söyledim. Zar zor üç önerimi de kaydettiler. O kadar araştırdım. H100 kapağı için servislerle konuşulmasını tavsiye ettiler. Servisin bu konuda bir şey yapacağını sanmıyorum. Farklı bir Hyundai bayisinin servisinde parçayı sorup ilgilenmeleri isteyeceğim. Trabzon çakırlardaki hizmet ve performans daha iyi gibime geliyor.:)

MAERKEK bunu beğendi.
  11. MAERKEK

MAERKEK Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,014
    Ad Soyad:
    Mehmet Ali
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Hyundai kendi marka imajına zarar veriyor . @MSC bu konuyu daha öncede söyledim yine zamanı gelmişken söyleyeyim. Araç parça tedarik sürecinin yılı dolmuş diyerek parça tedariği yapmamaya devam ederse elindeki hazır olan kullanıcısını kaybedecektir.

MPE bunu beğendi.
  12. MPE

MPE Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    437
    Ad Soyad:
    Celal
    Yaşadığınız Şehir:
    -Türkiyede Yaşamıyorum
    Araç Modeli:
    Yeni modellere uyumlu ama kullanılmayan parçaları boşverdim. Yepyeni H100 kamyonetin emniyet kemeri kapağına çok ihtiyacım var büyük ihtimal işimi görecek. Bir türlü servisten bulamadım. Yeni bir aracın parçası ve 10 yıl geçmemiş. Daha performanslı ve iyi bir serviste bunu araştıracağım. Arayıp bu parçadan Hyundaiye bahsettim. Servislere de danışmak lazım son kez. H100 kamyonet 2004 yılından beri var. Era kasa Accente benziyor. Bazı parça katalogları birbrinden farklı. Yumurta kasa, Starex ve H100 kamyonetlerde aradığım türden üst emniyet kemeri kapağı gösteriliyor ama milenyumun parça kataloğunda böyle bir parça yok. Hyundai modelleri parça konusunda birbirine destek olacaktır. Eranın ön plaka vidasını tavsiye ederim. Plakalarda böyle vidalar daha iyi oluyor. Ön kısımda çok delik açılmıştı.

MAERKEK bunu beğendi.
  13. MPE

MPE Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    437
    Ad Soyad:
    Celal
    Yaşadığınız Şehir:
    -Türkiyede Yaşamıyorum
    Araç Modeli:
    Hyundainin bu parçaları unutması tamamen bir hata. Yuvarlak emniyet kemeri kapağı kesinlikle dar cıvataya giriyor ve mükemmel. Bir gün bulacağım. Yeni bir modelde bile kullanırım bunları. Mesela Fiatta sürekli farklı yuvarlak emniyet kemeri kapakları kullanılıyor ve hatta rastgele takılıyorlar ve üst kısımda olması gereken üçgen kapak yerine yanlış yuvarlak kapak var. Citroen ve Peugeotlarla kesişiyor. Fiatlar ilginç. Hyundai de kaliteli ve ilginç.

MAERKEK bunu beğendi.
  14. MPE

MPE Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    437
    Ad Soyad:
    Celal
    Yaşadığınız Şehir:
    -Türkiyede Yaşamıyorum
    Araç Modeli:
    Bu da İ20. Hyundailer oldukça garip. Bu parçalar bu araca ya da benzer araçlara sahip olunursa Koreden ya da yurt dışından almaya değer bence. [​IMG]dainin bugı.

MAERKEK bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş