LPG KABLO

Getz Arkadan Gelen Sesler

'Getz Forum - Club' forumunda Turgay tarafından 29 Eylül 2007 tarihinde açılan konu

1. Turgay

Turgay Yönetici

Alınan Beğeniler:
    68
    Ad Soyad:
    Turgay ÖRSBAŞ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Diğer Modeller
    Monreonun Arkalar için Getze uygun Amortisörü var. Orjinalleri gazlı olduğundan Monreoda gazlı üretmiş. Ben amortisörleri Speedy servisinde taktırmıştım. Çifti 120 ytl 30Ytl de işçilik vermiştim. 2 yıl garanti veriyorlar Speedy servisleri. Ayrıca sadece arka amortisörler Hyundai garantisinden çıktı. Diğer yerlerin garantisi aynen devam ediyor. GETZ arka Monroe Amortisör Ürün Kodu : MR21659 aklınızda bulunsun... Ayrıca ön amortisörlerimiz yağlı olduğunda gayet yumuşak ve monroe maalesef sadece Getz için arka amortisörleri üretiyor.
    Düzenleyen : Turgay

2. Cephun

Cephun Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Peki eski kasa makyajsızların arkasının top gibi zıplaması bu amortisörlerle çözülebilirmi?Eski kasada ses yok sadece sorun çok zıplaması çünkü

3. kara

kara Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Monreoda gazlı üretmiş ama memnunmusunuz yani değiştirmeye değcekmi yoksa az da olsa ses geliyomu birde lastiklerinden dolayıda deniyor sesi içeri alıyo diye lastikleride değiştirmişsinizsdir heralde ne marka taktınız

4. Turgay

Turgay Yönetici

Alınan Beğeniler:
    68
    Ad Soyad:
    Turgay ÖRSBAŞ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Diğer Modeller
    Size şunuda unutmadan belirtiyim. Benim 3. Arka amortisör değiştirişim bundan önce servis orjinali ile garantiden değiştirmişti. En sonunda uzun araştırmalarım sonucu Monroenin uygun modelini bulup taktırdım ve kafam rahat etti.

5. kara

kara Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Servise gitsek amortisörden ses geliyo desek değiştiriyolar yani e hadi servis baktı patlak dedi (benim patlak değil de)kullanıcı hatasından patladıysa o nasıl oluyo onu da ücretsiz değiştiriyolarmı acaba ?

6. Turgay

Turgay Yönetici

Alınan Beğeniler:
    68
    Ad Soyad:
    Turgay ÖRSBAŞ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Diğer Modeller
    Bana Monroe biraz daha konforlu geldi gibi. Eski kasalarda yenilere gööre çıt yok bence hiç elletömeyin... Bende 2005 modelide vardı. şimdiki yeni kasa inanın sadece arkadan gelen sesler için 7-8 kere servise gittim en sonunda burçları değiştirdiler. ses %80 azaldı. hala biraz var ama onlarda fren kaliperlerinden geliyor diye şüpleniyorum. Sizin aracınız kampana ise bu ses gelmez.

7. Turgay

Turgay Yönetici

Alınan Beğeniler:
    68
    Ad Soyad:
    Turgay ÖRSBAŞ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Diğer Modeller
    O biraz servisin insafına kalmış benim arkadaşım servis sorumlusu olduğundan sağolsunlar çok ilgilendiler. Ancak zaten benim amortisörüm kilitleme yaptığından mecbur değişti. Kullanıcı hatası değildi. Ayrıca Amortisör patlamasını kullanıcıdan kaynaklandığını servisler nereden biliyorlar? Patladımı değiştirmek zorundalar bu kadar basit.
    Düzenleyen : Turgay

8. Cephun

Cephun Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Arkada tık ses yok zaten maşallah.Evet arkalar kampana.Ama tek şikayetim dediğim gibi aracın arkasında yük varken haddinden fazla zıplayıp özellikle virajlarda kendimi tehlikede hissetmeme sebep oluyor.Aklıma son gelen fikir 1 takım spor amortisör alıp onları kullanmaktan geçiyor.Ama busefer ayrıca arka tarafa yay ihtiyacı olabilir.Buda çok masraflı olucaktır ayrıca konforuda yok edecektir.Arkası boşken aracın konforu mükemmel ancak 2 kişiden sonrası allah allah.İnsanlar arkada konuşurken araba zıplayınca nefesleri kesiliyor.Sizinde varmış nedemek istediğimi anlamışsınızdır zaten.

9. Turgay

Turgay Yönetici

Alınan Beğeniler:
    68
    Ad Soyad:
    Turgay ÖRSBAŞ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Diğer Modeller
    Dediğim gib eski kasalarda bu sorun hiç yok gibi bişey. Birde arka frenler kampanaysa çıt çıkarmaz. Sadece plakalıktan gelir. https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley1.gifAma maalesef makyajlılarda ne hikmetse ses kesilmiyor.Sağolsunlar Elmas oto benimburçları kendigeliştirdikleri (Türkiyede ilk) burçlar ile değiştirdiler. Orjinal arka amortisörler maalesef 2000-3000 km sonra yavaş yavaş lokurduyorlar...

10. kara

kara Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Benim ilk hedefim arkadan gelen sesler için lastikleri değiştirmek ondan sonra amortisörlere bakcam ikisini aynı anda yapamam Turgay bey sizin lastikler ne marka performans lastikleri seslerde etkili olurmu?
    Düzenleyen : kara

11. Cephun

Cephun Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Zıplıyo usta zıplıyohttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley19.gifKeşke lokurdasada zıplamasahttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley19.gif

12. kara

kara Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    MR21659 yazdım google da furkan oto da çıkıyo arka gazlı çift tüplü diyor çift tüplü farkı bumu orjinaller tek tüplümü acaba??

13. GroupPolicy

GroupPolicy Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Okan Erdem
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    Hocam Selam. Amortisörler değişince bu burçlar amortisörün içinde gelmiyor mu? Bu burçlar ayrı mı? bu burçları nerde yaptırabilirim?

14. Turgay

Turgay Yönetici

Alınan Beğeniler:
    68
    Ad Soyad:
    Turgay ÖRSBAŞ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Diğer Modeller
    Merhaba,
    Üzerinden çok zaman geçtiğinden çok iyi hatırlayamadım.Fakat Ekol Sevisinde Murat usta vardı o bu sorunu çözmüştü. Nasıl yaptı inanın çok iyi hatırlamadım. Ama Monroe amortisörsler ile burçler değişmemişti.

15. GroupPolicy

GroupPolicy Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Okan Erdem
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)

Merhaba hocam. Sizin araçtaki tam olarak ses nasıl dı? Bu ekol servis dediğiniz hyundai yetkili servisi mi? konum olarak nerede?

Bu Sayfayı Paylaş